×

Blog

Lavanta

Lavanta, huzursuzluk, uykusuzluk, kaygı ve GI sıkıntısı gibi kaygı ve kaygı ile ilgili durumlar için kullanılmıştır.

Devamı

Obezite

Obezite, vücut kitle indeksinizin (BMI) 30'dan büyük olduğu anlamına gelir. Sağlık uzmanınız BMI'nizi ölçmek için boyunuzu ve kilonuzu kullanacaktır.

Devamı

Bipolar bozukluk

Bipolar bozukluk, ruh hali ve davranışta hızlı değişikliklere neden olan uzun süreli bir kimyasal dengesizliktir. Yüksek ruh hallerine mani denir. Düşük ruh hallerine depresyon denir. Bazen manik, bazen depresif hissedeceksiniz. Değişen mani ve depresyon dönemleriniz olabilir. Buna karışık bipolar durum denir.

Devamı

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer hastalığı (AH), zamanla kötüleşen beyin fonksiyonlarının kaybıdır.

Devamı

Osteoporoz

Osteoporoz, zamanla kemik dokusunun incelmesi ve kemik yoğunluğunun azalmasıdır.

Devamı

Papatya

Solunum yolu iltihapları veya tahrişleri için solunabilir; anogenital inflamasyon için banyolarda irrigasyon olarak kullanılır; ve dahili olarak GI spazmları ve inflamatuar hastalıklar için kullanılır ve topikal olarak analjezik ve spazmolitik olarak uygulanır. Ön veriler ayrıca ülseratif kolitin remisyonunun sürdürülmesi, tip 2 diyabette glisemik ve lipid parametrelerinin iyileştirilmesi ve otizmli çocuklarda uyumsal ve sosyal işlevselliğin iyileştirilmesi için potansiyel faydaya işaret etmektedir.

Devamı

Aloe Vera

Topikal aloe, enfeksiyonu önlüyor ve küçük yanıkların ve yaraların, donmaların ve sedef hastalığı ve seboreik dermatit gibi hastalıklardan etkilenen cildin iyileşmesini desteklediği bilinmektedir.

Devamı

Yenibahar

Baharat ve koku için kullanımının dışında, yenibahar geleneksel olarak çeşitli GI şikayetleri, romatizma ve nevralji için kullanılmıştır.

Devamı

Yonca

Yonca, kolesterolü düşürmede ve menopoz semptomlarını tedavi etmede takviye olarak kullanılabilir.

Devamı

Kabızlık

Kabızlık, sert, kuru bağırsak hareketleriniz olduğu veya bağırsak hareketleri arasında normalden daha uzun süre kaldığınız anlamına gelir.

Devamı